Oznanila Mekinje

26. julij: 17. NEDELJA MED LETOM. - KRIŠTOFOVA NEDELJA.

2.  avgust: 18. NEDELJA MED LETOM. Pri maši bo darovanje – ofer za cerkev.

7. avgust: Prvi petek v čast Srcu Jezusovemu. Bolnike bom obhajal kot običajno.

9.  avgust: 19. NEDELJA MED LETOM .

14. avgust: DAN ČEŠČENJA SV. REŠNJEGA TELESA. Sv. Rešnje telo bo  izpostavljeno dopoldne. do 12.00 ko ga bomo shranili. Nato bo češčenje od 14.00 do 16.00 ure ko bo zaključek celodnevnega češčenja z mašo in petimi litanijami Srca Jezusovega. Po jutranji maši ste vabljeni k češčenju iz Brezij, Vodic, Kršiča in Godiča. Po dopoldanski maši iz Podjelš, Zduše, Jeranovega in Mekinj ter tisti, ki ne morete popoldne. Popoldne od 15.00 ure pa vsi, ki prej niste mogli.

15. avgust: MARIJINO VNEBOVZETJE – VELIKI ŠMAREN; PRAZNIK ZAVETNICE NAŠE CERKVE IN NAŠE ŽUPNIJE. Sv. maše bodo ob 7.00 in ob 10.00 uri. Pri obeh mašah bo darovanje - ofer za obnovo glavnega oltarja.

16. avgust: 20. NEDELJA MED LETOM

Vsak dan pol ure pred mašo vabljeni k skupni molitvi rožnega venca. Vsak petek je pol ure pred mašo molitev rožnega venca pred izpostavljenim Najsvetejšim, nato litanije in blagoslov z Najsvetejšim.

Lokacija:Mekinje